Zwalczanie pluskiew suchym lodem Cryonite pomaga niszczyć nie tylko dorosłe osobniki, ale przede wszystkim jaja. Polecana jest szczególnie w przypadku owadów, które nabyły odporność na insektycydy, czyli środki chemiczne powszechnie używane do usuwania pasożytów.

Ta innowacyjna metoda została opracowana przez amerykańskich uczonych. Wymrażanie pluskiew polega na wdmuchiwaniu specjalną lancą cząsteczek dwutlenku węgla w postaci tzw. suchego lodu o temperaturze ok. -78°C do miejsc, w których skryły się szkodniki. Jego warstwa pokrywa ścianki szczelin i w kontakcie z nimi zmienia się w gaz pobierany przez owady, w efekcie czego zostają one zamrożone. Dodatkową korzyścią tego typu zabiegu jest to, że używany preparat nie wnika w strukturę mebli, a więc nie grozi nam ich zniszczenie.

Dlaczego warto wybrać tą metodę eliminacji szkodników?

 • Wymrażaniem termicznym jesteśmy w stanie natychmiast usunąć zarówno żywe insekty, jak i ich jaja;
 • Nie musisz opuszczać swojego mieszkania/ domu;
 • Zabieg jest bezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży, osób chorych i zwierząt;
 • W większości przypadków nie ma konieczności wyrzucania mebli;
 • Jedyna metoda jest w pełni ekologiczna;
 • Dezynsekcja pluskiew BEZ CHEMII!

Wymrażanie suchym lodem Cryonite – najskuteczniejszy sposób w walce z pluskwami?

Jest to jedna z najlepszych metod stosowanych w walce z pluskwami domowymi. Nie tylko skutecznie zwalcza owady, ale także nie wymaga wykonywania przez mieszkańców wielu czynności, jak wynoszenie mebli, chowanie przedmiotów, zabezpieczanie innych powierzchni. Pokrycie danego mebla suchym lodem powoduje, że powierzchnia jest sucha oraz nie  wymaga  późniejszego  czyszczenia.  Dlatego  właśnie  technika  ta  wybierana  jest  ze  względu  na  niewielkie
zaangażowanie mieszkańców w przeprowadzenie całego procesu. Wszystkim zajmują się nasi specjaliści wyposażeni w specjalistyczny sprzęt CRYONITE.

Metoda wymrażania suchym lodem opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla, który przyjmuje postać tzw. suchego śniegu  (stanowi  mieszaninę  cząsteczek  CO2  o  różnej  wielkości).  Wykorzystany  w  tej  technice  dwutlenek  węgla doprowadzany jest do zbiornika urządzenia w postaci płynu, po czym przechodzi przez specjalny rozpylacz w stanie zamrożonym i przyjmuje postać drobnego pyłu. Warstwą suchego lodu pokrywane są kryjówki szkodników, który na powierzchni przedmiotów zmienia się w stan gazowy. Przy zetknięciu z nawierzchnią ciepło z otoczenia zostaje pobrane, a wszelkie szkodniki znajdujące się w miejscu aplikacji CO2 zostają zamrożone. Powstające w ich ciele kryształy lodu zabijają również jaja.

Stosowany  przez  nas  sprzęt  pozwala  na  penetrację  szczelin.  Prędkość  wydmuchiwanych  cząsteczek  pozwala wprowadzić  materiał  w  niewielkie  przestrzenie,  zapewniając  wysoką  skuteczną.  Jednocześnie  suchy  lód  działa  na powierzchni. Nie wnika w strukturę materiałów, dzięki czemu ich nie niszczy.

Jakie są zalety wymrażania suchym lodem?

 1. Ekologia
  Przy zastosowaniu dezynsekcji termicznej nie wykorzystuje się środków chemicznych, na które już dawno uodporniły się pluskwy domowe. Użycie środków owadobójczych może być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, natomiast dla tego typu szkodników nie. Dlatego wybraliśmy nieszkodliwą dla ludzkiego zdrowia metodę wymrażania suchym lodem.
 2. Bezpieczeństwo
  Po wykonaniu tego typu czynności, mieszkańcy mogą od razu wrócić do pomieszczeń, bez obawy o zatrucie środkami chemicznymi.  Najczęściej  ta  metoda  dezynsekcji  termicznej  stosowana  jest  w  pokojach  hotelowych,  w  których wielogodzinne czy nawet kilkudniowe wietrzenie pokoju nie byłoby korzystnym rozwiązaniem. Po oczyszczeniu pokoju hotelowego z pluskiew domowych można go od razu wynająć. Do zabiegu wymrażania wykorzystywany jest dwutelnek węgla CO2, co zapewnia nam pełne bezpieczeństwo zabiegu.
 3. Jednorazowość
  Usługa wymrażania jest jednorazowa – wystarczy tylko jeden zabieg, aby usunąć wszelkie szkodniki (od jaja do dorosłego osobnika). Proponowane przez nas rozwiązania są atrakcyjne z tego względu, że nie wymagają powtórzenia. Wystarczy tylko jednorazowe odpluskwianie, a uciążliwi lokatorzy zostaną całkowicie usunięci. Mieszkanie, pokój czy też dom nadaje się po użyciu bezpośrednio po zabiegu odpluskwiania.
 4. Kompleksowość
  Proces dezynsekcji termicznej w niewielkim stopniu angażuje użytkowników pomieszczeń do podejmowania jakichkolwiek działań. Nie jest konieczne wynoszenie/zakrywanie mebli, które nie będą czyszczone – wręcz przeciwnie: zaleca się pozostawić  wszystkich  mebli  w  pomieszczeniu,  aby  również  one  mogły  zostać  zweryfikowane  przez  naszych pracowników.  Użytkownikom  zalecamy  natomiast  wypranie  tkanin  w  wysokiej  temperaturze  (minimum  60oC)  –  w szczególności: pokrowców na materace, pościeli oraz kołder, poduszek, materacy, także odzieży.
 5. Oszczędność
  Metoda wymrażania suchym lodem  jest zdecydowanie  tańszym rozwiązaniem, niż wielokrotnie powtarzane procesy chemicznego  odpluskwiania.  Docieramy  do  naszych  użytkowników  ze  specjalistycznym  sprzętem.  Przeprowadzamy procedurę natychmiastowo. Nie wymaga długiego nagrzewania pomieszczeń przy użyciu wielu urządzeń, pobierających dużą ilość energii elektrycznej. Zapewnia to oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.